Обов`язки у сплавах

Обов`язки у поході на сплаві.

Кожен учасник спочатку дбає про свій обов`язок, а тоді про свої особисті справи (власну палатку, чищення зубів, ранкова кава тощо). Окрім цього кожен бере участь у чергуванні на кухні по приготуванні їжі згідно меню– зазвичай це один раз за сплав.

 1. Завгосп.

1 До виїзду завгосп намагається взяти участь у пакуванні та фасуванні продуктів .

2 В іншому випадку має отримати продукти та знати де вони знаходяться.

3 Особливо важливо! Ховати ввечері продукти під байдарки чи під палатки.

4 Видавати черговим пакунок на чергування, можна заздалегідь, наприклад звечора на ранок.

5 Видавати кожен день пакунок відповідальному за перекуси.

6 Отримати меню та розписати чергування.

7 Слідкувати щоб продукти не псувались, та Не Підмокали тощо. Для цього потрібно їх періодично переглядати.

 

 1. Відповідальний за перекус.

У завгоспа на кожен день отримувати після сніданку окрему торбинку із перекусом на обід. Туди додавати скатертину, ножики, досточки для нарізання. Пакунок герметично пакувати, возити із собою та виймати на обід. Організовувати перекус із допомогою інших та пакувати після закінчення обіду того що залишилось, виймаючи його потім на вечерю.

 

 1. Відповідальний за багаття.
 2. Відповідальний за збереження сокири, пилки та рогачів. І особливо їх пакуваня. Та незабування на березі.. На ніч сокиру та пилку ховає собі під намет. Возить це в своїй байдарці.
 3. При зупинці на стоянці шукає місце під багаття та негайно встановлює рогачі.
 4. Організовує громадян на пошуки хмизу, уважно слідкуючи щоб не ламали живих дерев та не тягли у табір розгалуджених сирих свіжозрубаних (тиждень –місяць тому) кимось гілок.
 5. Якщо чергові по кухні геть не справляються із розпаленням багаття, то допомогти їм або навчити
 6. Мати шматок політилену для накривання хмизу на ніч від дощу та роси.

 

 1. Відповідальний за спальні мішки.

Порахувати кількість учасників та кількість спальних мішків. Видати спальні мішки тим, кому не вистачає. А також лишити один про запас (таємнийJ ) добре його запакувати та возити з собою. Інші зайві мішки, віддати в транспорт поки він не поїхав,. При роздачі мішків врахувати розміри і холодостійкість громадян. Навчити пакувати всіх разом, а потім кожного індивідуально, перевіривши особисто.

Пакування: покласти у великий цілий міцний політиленовий пакет, випустити повітря, герметично завязати та одягти поверх нього мішок із під цукру або рюкзак, або сумку. Сумки чи рюкзак пакувати у політиленові пакети не потрібно, тому що пакети одразу рвуться. В кінці сплаву зібрати всі роздані спальні мішки, перерахувати та здати керівнику групи. При утворенні дефектів сказати керівнику групи, щоб знали що ремонтувати і не виникло несподіваних «сюрпризів» у наступній подорожі.

 

 1. Відповідальний за килимки туристичні (каремати).

Порахувати кількість учасників та кількість карематів, цифра має співпадатиJ Запакувати каремати по 5 штук у великий цілий політиленовий пакет, герметично завязати та одягти поверх нього мішок із під цукру. Роздати ввечері учасникам. Зібрати зранку та знову запакувати по 5 штук. При негерметичності пакування прийдеться просушувати ввечері.

 

 1. Відповідальний за Казанки.

Порахувати на початку подорожі казанки, кришки та пательні. Вияснити кількість черпаків, кришок, крючечків та іншого в пакунках із казанками. Перевозити казанки та при потребі видавати. Слідкувати щоб не втрачались пакунки з-під казанків. Тому в ідеалі пакунки можна зберігати на ніч під дном свого намета. Дивитись, щоб чергові їх мили. У випадку недогляду – миє сам відповідальний. У вечері при виході на берег в першу чергу виймає казанки та несе до майбутнього багаття.

 

 1. Відповідальний за Палатки.

Роздати палатки тим, у кого немає своїх. Навчити пакувати. Пакування: покласти у великий цілий міцний політиленовий пакет, випустити повітря, герметично завязати та одягти поверх нього мішок із під цукру або рюкзак, або сумку. Хоча намокання намету і не є таким стратегічно важливим моментом, як спальних мішків… Допомогти поставити намети новачкам. Порахувати кілочки на початку та в кінці подорожі. При втраті кілочків зібрати гроші із «жильців» на новий самий скромний та дешевий комплект – 100 грн. При проблемах із користуванням наметами (замочки, дирочки тощо) допомагати користувачам. В першу чергу подбати про постановку підопічних наметів, а тоді встановлювати власний намет!

 

 1. Відповідальний за Воду. Вияснити скільки  каністр на воду ми маємо на колектив. Дбати про добування води. Слідкувати щоб всі у байдарку ставили собі колективні фляги.

 

 1. Лікар. Видається аптечка Запакувати аптечку в міцний мішок і зверху в сумку, щоб не порвався мішок!!! Вивчити медикаменти, можна шляхом консультації у мене. Проявляти ранкове та вечірнє опитування учасників команди про стан здоров’я. Можна індивідуально. Профілактика, в першу чергу сонячних опіків, тобто заставляти ховати від сонця обличчя, шиї, вуха, носи, руки та коліна. Тощо.

 

 1. Відповідальний за Техніку безпеки.
 • Зобовязувати всіх одягати рятувальні желети. Можна мотивувати, що не душитиме у спину сидінняJ Бо то насправді дуже намулює спину.
 • Привязати поплавки до носа чи корми.
 • Показати як сідати та виходити із байдарки.
 • Як причалювати – тільки боком! Нагадувати щоб ховались від сонця, тобто одяг відповідний.

 

 1. Відповідальний за Байдарки.

Слідкувати щоб правильно сідали та виходили із байдарок, щоб причалювали тільки боком, щоб не носили навантажені байдарки. Якщо є надувні байдарки Ласточки, то слідкувати, щоб максимально ховати їх у тінь на стоянках та перепочинках, особливо в середині дня. У Ласточках є насоси. Слідкувати, щоб вони не згубились та були добре запаковані від води. В кінці сплаву організувати миття байдарок їх екіпажами.

 

 1. Відповідальний за Весла.

Допомогти зібрати весла на початку подорожі. Якщо є запасне – то возити його та берегти. На стоянках всі мають забирати весла собі під намети. Дивитись щоб не лишали весла на байдарках коли виходять на перепочинок, бо зазвичай їх здуває найменший вітерець і вони пливуть та з часом тонуть

 

 1. Еколог.

Мати торбинки на сміття. Організувати сортування сміття. Папір – палимо. Органіку – закопуємо. Пластик, політилен, консерви, скло збираємо, возимо із собою та при нагоді у деяких селах, де наявні централізовані сміттєві баки викидаємо. В іншому випадку возимо із собою до кінця, добре втрамбувавши.

 

 1. Відповідальний за Жилети.

Розкласти жилети по розмірах. Видати учасникам на початку подорожі. Та зібрати в пакунок таку ж кількість в кінці подорожі. Дбати щоб їх не забували на березі та щоб одягали. В кінці подорожі при можливості взяти щіточку та помити брудні желети в річці з милом. Щітка та мило в ремкомплекті.

 

 1. Відповідальний  за Сідушки.

Розкладає додаткові мя`кі сідушки на початку сплаву та слідкує, щоб їх не забували. По закінченню подорожі потрібно їх зібрати. просушити і скласти у великі мішки.

 1. Відповідальний за культурну програму.

Вивчає маршрут чи район подорожі, географію та історію і розповідає. Придумує чи бере із собою ігри, тести тощо. Вудочки, сачки тощо. Організовує свята, день народження (часто бувають в поході) із вітанями та символічними подаруночками. Можна ранкову зарядку, вечірні кроси чи йогу. Можна змагання спортивні чи квести. Або художні читання (казки, вірші, Екзюпері, Ремарка, Кідрука тощо :)

 

 1. Відповідальний Реммайстер.
 2.  Фотограф. Точніше Фоторепортер — це людина. яка окрім пейзажів та себе,  ще фотографує події, які передають документально саму подорож в комплекті із діючими особами (тобто інших учасників подорожі), характерні обєкти місцевості) навіть якщо вони не самі гарні) — наприклад металічна труба, геологічне відслонення, характерне всохле здорове дерево. таблички із назвами. місцерозташування наметового табору. Групове фото на початку та в кінці подорожі. Можна з веслами та біля байдарок.
 3. Відповідальний за Тенти. Їх може бути один або два. На вечірніх стоянках та під час перекусів в обід їх натягують від сонця чи дощу. При отриманні на початку подорожі потрібно перевірити комплектність — наявність відтяжок, кілочків, стойок. Якщо щось із комплекту наразі відсутнє, то потрібно організувати — наприклад привязати від
 4. «Сухий перекус»: наприклад  бублики. На початку подорожі отримує пакунок із сушкою та возить його. Кожен день Після Сніданку! роздає по жмені бубликів усім учасникам так званий кишеньковий перекус.
 5. Решітка гриль. Зберігати та транспортувати її. Подбати про організацію запікання продуктів на грилю ввечері першого дня
 6.  ФутБлогер :)

Комментирование запрещено