Вага рюкзака

Головне правило —  Брати не все необхідне, а те без чого не можна обійтись.

Найчастіше туристи жаліються не на відсутність чогось, а на вагу рюкзака. Тим більше на Лікійській стежці, де благодатний неекстремальний клімат і де можна швидко дійти до людей і придбати необхідне

Особливість наших подорожей – добре продумана підбірка загального спорядження та продуктів харчування  сукупної ваги по 4 кг на особу. (Для довідки – зазвичай, по загальноприйнятих нормах, це 8-15 кг на особу. І по турецьких стежках бродять українські, білоруські і руські ішачки –туристи із рюкзаками вагою 18-25 кг …За вами – постаратись не брати лишніх особистих речей.

З досвіду  особисті речі туристів на Лікійську стежку, включаючи вагу самого рюкзака реально розмістити у 4-7 кг. Нами  буде видано кожному учаснику груповий вантаж 4 кг ( загальне спорядження та   продукти). Плюс вода по обставинах. Тобто загальна вага рюкзака може становити 11-14 кг без виключення статей, оскільки вага рюкзака і так унікально невелика.  Виняток становлять діти: 9-14 років —  видається по 2 кг ваги; меньше 9 років – не видається групове спорядження.

Проте обєм рюкзака в ідеалі повинен бути не менше 60 літрів. Оскільки деякі речі бувають обємні, наприклад казани, намети чи групове запасне взуття. Відповідь – «а в мене маленький рюкзак» і «мені не влазить» не приймається. Значить прийдеться  носити у руках в торбині  :)

Продукти. Попри невелику вагу продуктів — харчування достатнє! Виняток становлять особливості харчування на зразок: не їм, бо не люблю …(манку, вермишель, гречку, уху, суп, в якому плаває цибуля тощо) Якщо все-таки виникають питання по особистих речах, то пишіть-телефонуйте. З радістю проконсультуємо у будь-який час. Більше того – обовязково попереджуйте, якщо раптом зненацька вирішили взяти ще одну палатку, мішечок їжі «на всякий випадок», 0,5 л пляшечку шампуню (навіть неповну) і ще яку-небудь річ, важчу 10 гр :)(напівжарт), яка не зазначена в списку.

 

Комментирование запрещено